W CIĄGU JEDNEJ NOCY, DWUKROTNIE ZATRZYMANO PIJANEGO 27-LATKA

0

Policjanci z Mrągowa zatrzymali 27-latka, który mając 1,7 promila wsiadł za kierownicę. Mężczyzna zlekceważył polecenia funkcjonariuszy i tej samej nocy, ponownie kierował autem. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W nocy z piątku na sobotę, około godz. 3 nad ranem patrol policji w Mrągowie zauważył osobowe renault, jadące ul. Królewiecką. – Tor jego jazdy nie był prosty, więc postanowili zatrzymać je do kontroli drogowej – relacjonują zdarzenie funkcjonariusze. Już w trakcie rozmowy, podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo, mężczyzna nie miał prawa jazdy, ponieważ stracił je w 2014 roku za… prowadzenie pod wpływem alkoholu.

– Mężczyzna tej nocy nie mógł już kontynuować jazdy, dlatego jego auto wraz z kluczykami zgodnie z przepisami przekazano wskazanej osobie – mówią rzecznicy KWP Olsztyn. Jak się okazało, niestety mężczyzna nie zlekceważył polecenia policjantów i szybko ponownie wsiadł za kierownicę. Po godz. 4 kolejny policyjny patrol wypatrzył go na ul. Wolności.

– Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe informując go o tym, że ma zatrzymać się do kontroli drogowej. Niestety mężczyzna to zlekceważył i podjął próbę ucieczki przed policjantami. Nieskutecznie – wyjaśniają funkcjonariusze. Po chwili mężczyzna został zatrzymany. Ponowne badanie wykazało, że nadal znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Tym razem jego auto trafiło na policyjny parking, a on będzie tłumaczył się za popełnienie przestępstw: próbę ucieczki przed policjantami i kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KWP Olsztyn

Reklama
PODZIEL SIĘ