TRZY NIELEGALNE PUNKTY HAZARDOWE ZAMKNIĘTE. KAS ZAPOWIADA KOLEJNE AKCJE

0

Funkcjonariusze KAS, policjanci i prokuratura, doprowadzili do zamknięcia trzech nielegalnych punktów gier hazardowych. Podczas działań zatrzymano sześć osób i zabezpieczono sprzęt używany do nielegalnych gier.

Akcja została przeprowadzona w trzech ełckich lokalach. Funkcjonariusze ustalili, że znajdują się w nich komputery umożliwiające prowadzenie gier, nieróżniących się schematem od gier oferowanych na standardowych automatach hazardowych. – Są to gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja – wyjaśniają policyjni rzecznicy.

Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 11 komputerów, routery, tablety i telefony komórkowe. W metalowych sejfach znaleziono w sumie 6.5 tys. złotych. Zatrzymanych zostało sześć osób: obsługa, właściciel lokalu i dwóch klientów, u których w czasie przeszukania znaleziono narkotyki.

– 53-letni właściciel lokalu usłyszał zarzut urządzania i prowadzenia gier o charakterze losowym w celach komercyjnych, bez wymaganego zezwolenia i w miejscu do tego nieprzeznaczonym – mówią policyjni rzecznicy.

Dodatkowo, dwie kobiety w wieku 20 i 23 lata usłyszały zarzuty za to, że wpuszczały do lokali osoby biorące udział w grach hazardowych, przyjmowały od tych osób wpłaty, udostępniały dane dostępowe do stron internetowych za pośrednictwem których urządzano gry hazardowe. – W ten sposób kobiety pomogły w popełnieniu przestępstwa urządzania i prowadzenia gier hazardowych – wyjaśniają funkcjonariusze.

Wszystkie zatrzymane osoby zostały objęte przez prokuratora policyjnym dozorem i poręczeniami majątkowymi. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze zapowiadają kontynuację tego typu działań. – Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się właściciele automatów, ich współpracownicy oraz właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry – mówią policjanci.

„Za posiadanie nielegalnych automatów (i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych) w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczany jest nielegalny sprzęt do gier hazardowych.”

Źródło: KWP Olsztyn

Reklama
PODZIEL SIĘ