DWA WYPADKI ŚMIERTELNE JEDNEGO DNIA. POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ

0

O tej porze roku, widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego drastycznie maleje. Niestety nie wszyscy uczestnicy ruchu pamiętają, by właśnie w tym okresie zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych – co później skutkuje tragicznymi zdarzeniami na drodze. Tak też niestety było w miniony czwartek (12.10) kiedy w ciągu jednego dnia na drogach regionu zginął rowerzysta i pieszy.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 9 na ul. Mickiewicz w Elblągu. – Jadący chodnikiem w kierunku ul. Grunwaldzkiej 68-letni rowerzysta, zjechał przed przejściem dla pieszych na jezdnię. Tam został potrącony przez osobowego VW Passata, którym kierował inny 68-latek – relacjonują policjanci. Niestety w wyniku doznanych obrażeń wewnętrznych rowerzysta zmarł w szpitalu.

– Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem w Polsce rowerzyści nie mają obowiązku jazdy w kaskach. Niemniej jednak, gdyby mężczyzna miał go na głowie, jest wielce prawdopodobne, że on uratowałby mu życie – dodają funkcjonariusze.

Do drugiego, tragicznego w skutkach, zdarzenia doszło około godz. 18 na drodze krajowej nr 16 w Rudzienicach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 21-letni mieszkaniec gminy Iława szedł poza obszarem zabudowanym prawym poboczem jezdni. Mężczyzna nie miał jednak na sobie elementów odblaskowych. – W pewnym momencie, z nieustalonych dotąd przyczyn, wszedł na jezdnię bezpośrednio przed jadące od strony Rudzienic osobowe audi – wyjaśniają funkcjonariusze.

Kierujący audi 28-latek był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku, pod nadzorem prokuratora, wyjaśnia iławska policja.

Kierowco! Uważaj na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści! Zadbajcie o swoje bezpieczeństwo!

Reklama
PODZIEL SIĘ