PSL CHCE PRZYWRÓCENIA MAŁEGO RUCHU GRANICZNEGO. DRUŻYNA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO ZDECYDOWAŁA

0

„Drużyna Roberta Lewandowskiego zdecydowała” i zagra w Rosji – argumentowała Urszula Pasławska. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego dziś w Sejmie złożyli wniosek o przywrócenie Małego Ruchu Granicznego. Posłanka PSL argumentowała wniosek ludowców „impulsem dla przygranicznych gmin” i „spadkiem bezrobocia na tych terenach”. Dyskusji przysłuchiwał się w Sejmie Marian Podziewski, były wojewoda warmińsko-mazurski. Wcześniej przywrócenia MRG domagali się politycy PO. 

Jak rząd zamierza zrekompensować straty? – pytała posłanka z Biskupca.

Na pytania Pasławskiej odpowiadał wiceszef MSWiA Jakub Skiba.

– Decyzja rządu o kontynuowaniu MRG jest podyktowana względami bezpieczeństwa narodowego – mówił minister.

Jakimi? Konkrety! – przerywała poseł.

– Korzystanie z instrumentu musi odbywać się na zasadzie zaufania, nasze służby monitorują sytuację – mówił Skiba.

I podawał przykłady zagrożeń – ćwiczenia ZAPAD, inne działania, działalność wywiadowcza, cyberaataki. Potem padły liczby, które dowodzić mają, że ruch graniczny nie zmalał, a obrót jest większy.

– Pan mówił o danych ogólnopolskich, a ja mówię o danych z Warmii i Mazur – ripostowała Urszula Pasławska. – Prosiłam podać konkretne przykłady zagrożenia bezpieczeństwa, a pan tego nie zrobił, bo takich nie było! 

– Obowiązuje ustawa o informacjach niejawnych, więc muszę się ograniczyć do tego co powiedziałem – skwitował minister Skiba.

Postulujemy przywrócenie Małego Ruchu Granicznego z Ob. Krolewieckim

Opublikowany przez Urszula Pasławska na 12 października 2017

Reklama
PODZIEL SIĘ