JEST „ŚWIATEŁKO W TUNELU” DLA GALERII ZAMEK W RESZLU

0

Zgodnie z zapowiedzią, dziś w Olsztynie odbyło się spotkanie poświęcone dalszym losom Galerii „Zamek” w Reszlu. O przyszłości placówki rozmawiali ze sobą dyrektor Muzeum Warmii i Mazur Piotr Żuchowski oraz wicestarosta kętrzyński, Michał Krasiński.

„Jest światełko w tunelu” – tak dzisiejsze spotkanie ws. Galerii „Zamek” w Reszlu, ocenił Michał Krasiński. Podczas rozmowy, obie strony ustaliły, że ratunkiem dla placówki mogłoby być współdzielenie odpowiedzialności za jej działalność zarówno od strony finansowej, jak i tej stricte związanej z jej działalnością kulturalną. Wsparciem dla funkcjonowania Galerii byłby Powiatowy Dom Kultury w Kętrzynie, zaś za część merytoryczną odpowiadałoby Muzeum Warmii i Mazur.

W sprawie Galerii Zamek w #Reszel jest światełko w tunelu i nie jest to pociąg😂 Dobra rozmowa z Dyr.Żuchowskim i wszystko w rękach radnych.

Opublikowany przez Michał Krasiński na 12 października 2017

Pomysł zostanie teraz zaprezentowany zarządowi i radnym powiatu kętrzyńskiego. W rozmowie z nami dyrektor Żuchowski podkreślił, że jest skłonny osobiście spotkać się z tamtejszymi władzami by omówić szczegóły.

Po spotkaniu dyrektor Muzeum Warmii i Mazur i wicestarosta kętrzyński podkreślali, że najbardziej cieszy ich chęć dialogu między stronami i szukania dobrego rozwiązania problemu Galerii „Zamek”. – Teraz wszystko w rękach radnych. Jestem dobrej myśli – mówił Michał Krasiński.

Procedura wygaszania Galerii nadal trwa, zatem czasu jest niewiele. Sytuacja ma wyjaśnić się do początku listopada. Więcej o sprawie przeczytacie >> TUTAJ!

 

Reklama
PODZIEL SIĘ