BURMISTRZ KORSZ BĘDZIE MIAŁ SWÓJ POMNIK?

0

Czy burmistrz Korsz doczeka się własnego pomnika? Taki wniosek wpłynął do Rady Miejskiej w Korszach. Jego autorem jest Tomasz Dudziak, w ostatnich wyborach parlamentarnych kandydat na posła z ramienia Kukiz’15, a obecnie asystent posła Janusza Sanockiego z tego ruchu. 

Wszystko w rękach korszeńskich radnych, którzy zdecydują czy ten wniosek poprzeć. Jak podaje portal „Zapiski Mazurskie” Tomasz Dudziak proponuje w swoim piśmie, aby na cokole o obrysach gminy Korsze, postawić imitację przełamanego akumulatora, co ma obrazować konflikt społeczny związany z działalnością Zakładu.

Wydaje mi się, że byłby to odpowiedni projekt, odzwierciedlający faktyczną sytuację – stwierdza Dudziak. Ponad 40 lat mieszkałem w Korszach i boli mnie to, że jakaś decyzja powoduje, że sąsiedzi stają się wrogami. Ba, nawet w rodzinach dochodzi do konfliktów, w związku z tą niefortunną decyzją. Tak być nie może – dodaje.
Tomasz Dudziak zamierza powołać społeczny komitet budowy pomnika. W ten sposób chce sfinansować instalację.

Niezależnie od decyzji Rady Miejskiej, już wkrótce powołamy społeczny komitet budowy pomnika – dodaje. Będziemy zbierać pieniądze. Zwrócimy się o wsparcie finansowe, zarówno do samego burmistrza, jak też do właścicieli Zakładu. Jeśli Rada Miejska nie podejmie uchwały, to złożymy wniosek o referendum w tej sprawie – podkreśla Dudziak.

– To jest mój odwieczny rywal i wszędzie przegrywa, a że wybory się zbliżają to działa – mówi o Tomaszu Dudziaku burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski. – Ja to skwituję krótko: śmiech! Ten facet ma obsesję na moim punkcie. 

Reklama
PODZIEL SIĘ