CO DALEJ Z GALERIĄ „ZAMEK” W RESZLU?

0

Malejąca liczba zwiedzających, konieczność wyremontowania pomieszczeń i niepełne zrealizowanie celów określonych podczas powoływania jednostki – właśnie z tych powodów, podanych przez dyrektora Muzeum Warmii i Mazur Piotra Żuchowskiego, Galeria „Zamek” może zniknąć z Reszla. Przeciwnikiem wygaszania Galerii jest wicestarosta kętrzyński, Michał Krasiński.

W ubiegły czwartek (5 października) do opinii publicznej trafiła informacja o planie przeniesienia działalności realizowanej w Galerii „Zamek” w Reszlu do oddziału Muzeum Warmii i Mazur w Lidzbarku Warmińskim. – Ze względu na celowość i jakość naszej oferty wystawienniczej, jak też potrzebę racjonalizacji wydatków, rozpocząłem dziś procedurę zmian w regulaminie organizacyjnym Muzeum Warmii i Mazur likwidującą oddział – Galerię „Zamek” w Reszlu. Wygaszanie działalności Galerii „Zamek’ następuje z dniem 1 grudnia 2017 roku – poinformował wówczas dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, Piotr Żuchowski.

W oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie muzeum, dyrektor wymienił cztery najważniejsze przyczyny takiej decyzji: Galeria „Zamek” nigdy w pełni nie zrealizowała ambitnych celów określonych podczas jej powoływania; zwiedzających Galerię z roku na rok jest coraz mniej; pomieszczenia Galerii wymagają natychmiastowego remontu; przeniesienie galerii sztuki współczesnej do zamku w Lidzbarku Warmińskim będzie impulsem do rozwoju tej działalności.

Przeciwnikiem takiego rozwiązania jest m.in. wicestarosta kętrzyński Michał Krasiński, który uważa, że wspomniana placówka jest „bardzo ważnym ogniwem życia kulturalnego i turystycznego nie tylko Reszla, ale i całego Powiatu Kętrzyńskiego”. Swoją opinię wraz z prośbą o spotkanie, skierował już do dyrektora Żuchowskiego.

Bez komentarza….poczekamy na odpowiedź… #Reszel #PowiatKętrzyński

Opublikowany przez Michał Krasiński na 9 października 2017

Dyrektor Muzeum Warmii i Mazur zgodził się na spotkanie, podczas którego przeciwnicy wygaszania Galerii będą mogli zaprezentować swoje propozycje.

Reklama
PODZIEL SIĘ