ŚCIEŻKA IM. ZBIGNIEWA ROJKA OFICJALNIE OTWARTA

0

Wczoraj oficjalnie otwarto ścieżkę rowerową im. Zbigniewa Rojka, przebiegającą wokół Jez. Długiego w Olsztynie. W odsłonięciu tablicy pamiątkowej, udział wzięli rodzina i przyjaciele patrona.

– Jest to sposób uhonorowania społecznej działalności naszego mieszkańca. Zbigniew Rojek  jako pierwszy zajął się ścieżkami rowerowymi w Olsztynie. W wyniku jego działań i utworzonego przez niego stowarzyszenia „Kołodrom” zaczęły powstawać pierwsze trasy rowerowe – mówi prezydent Piotr Grzymowicz.

Z okazji uroczystego otwarcia ścieżki im. Zbigniewa Rojka, w niedzielę odsłonięto tablicę z jego imieniem. W spotkaniu udział wzięła jego rodzina, przyjaciele i olsztyńscy wielbiciele kolarstwa. Nad brzegiem Jez. Długiego odbył się koncert zespołu „Kaczki z Nowej Paczki” oraz rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie „Kołdrom”.

Wspomniana ścieżka jest jedynym w Olsztynie, zamkniętym ciągiem rowerowym w Olsztynie. Trasa biegnąca wzdłuż Jez. Długiego nie otacza całego akwenu, jest wytyczona tylko do mostu. Pomysłodawcą nadania imienia Zbigniewa Rojka było Stowarzyszenie „Kołodrom”. Ideę poparły olsztyńskie stowarzyszenia społeczno-kulturalne, sportowe i instytucje pozarządowe wśród nich – zebrano również blisko 1,5 podpisów mieszkańców Olsztyna.

Źródło: UM Olsztyna

Reklama
PODZIEL SIĘ