PIJANY KIEROWCA UCIEKŁ Z MIEJSCA WYPADKU

0

W minioną sobotę na trasie Ełk – Wiśniowo Ełckie doszło do zderzenia dwóch aut. 36-letni kierowca BMW i jego pasażer po zderzeniu z kierującą fordem oddalili się z miejsca wypadku i zostawili ją zakleszczoną w pojeździe. Zatrzymano ich godzinę później. Jak się okazało, byli pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło przed godz. 23 na trasie Ełk – Wiśniowo Ełckie. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że podczas wymijania się dwóch pojazdów doszło do zderzenia lewymi bokami. W wyniku tego kierująca fordem zjechała na lewą stronę drogi, gdzie uderzyła pojazdem w drzewo i wpadła do rowu. Drugie auto – bmw, też zjechało na lewe pobocze gdzie uderzyło czołowo w drzewo.

Kierowca i pasażer bmw uciekli z miejsca zdarzenia jeszcze przed przyjazdem służb. Tym samym pozostawiając zakleszczoną w rozbitym fordzie kobietę. – Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, żeby uwolnić ją z auta. 21-latka trafiła do szpitala z obrażeniami głowy i obojczyka. Dzielnicowi wykonując czynności w tej sprawie ustalili, kto podróżował pojazdem bmw – relacjonują zdarzenie rzecznicy KWP w Olsztynie.

Obu mężczyzn zatrzymano po około godzinie od zdarzenia. 36-letni kierowca i 26-letni pasażer byli pod wpływem alkoholu. Kierowca odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego też została mu pobrana krew do dalszych badań. Zarówno ford jak i bmw zostały zabezpieczone do dalszych czynności.

– Zgodnie z art. 93&1 kodeksu wykroczeń, kto prowadząc pojazd, który, uczestnicząc w wypadku drogowym, nie udziela niezwłocznej pomocy ofierze wypadku, podlega karze aresztu albo grzywny – przypominają policyjni rzecznicy.

Źródło: KWP Olsztyn

Reklama
PODZIEL SIĘ