GŁOSOWANIE W OBO ZAKOŃCZONE. CZAS NA LICZENIE GŁOSÓW

0

Głosowanie na projekty zgłoszone w tegorocznym Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim już zakończone. Teraz czas na liczenie głosów. Wyniki zostaną podane 24 października.

Głosowanie na projekty rozpoczęło się pod koniec września i było prowadzone dwutorowo. – Nie znamy jeszcze wyników. Jednak już teraz serdecznie gratulujemy olsztynianom, zarówno tym, którzy oddali swój głos jak i pomysłodawcom. Śmiało możemy mówić o dużym zainteresowaniu tegorocznym budżetem partycypacyjnym. Świadczy o tym liczba oddanych głosów, tych internetowych jak i tych wrzucanych do urn – mówi dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska.

W ciągu pierwszych dwóch dni, online zagłosowało około 3,5 tys. mieszkańców. Najwięcej głosów oddawano w trakcie weekendów. Nie brakowało również zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Całe stosy kart, które spłynęły z 45 punktów, jakie utworzone zostały na terenie Olsztyna, trzeba teraz wpisać do systemu i policzyć. Oznacza to, że na wyniki musimy trochę poczekać. Decyzję olsztynian, czyli zwycięskie projekty poznamy 24 października.

Źródło: UM Olsztyna

Reklama
PODZIEL SIĘ