KOŃCZY SIĘ GŁOSOWANIE W OBO! ZAGŁOSUJ I POMÓŻ ROZBUDOWAĆ REMIZĘ

0

Tylko do jutra (8 października) trwa głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. O środki z łącznej puli 3 mln 730 tys. złotych ubiegają się autorzy projektów z całego miasta. Wyjątkowych i istotnych pomysłów jest wiele, jednak w 2018 roku zrealizowane zostaną minimum 23 projekty osiedlowe i 4 projekty zintegrowane. My przedstawiamy jeden z nich – budowę remizy OSP w Gutkowie! 

Dwa tygodnie, tyle według regulaminu, na oddanie głosu na wybrane projekty mieli mieszkańcy i mieszkanki Olsztyna, którzy ukończyli 15 rok życia. Przed nami ostatnia szansa na zapoznanie się z projektami zgłoszonymi do V edycji OBO i zagłosowanie na jeden projekt zintegrowany i jeden projekt osiedlowy. 

Lista obejmuje aż 197 propozycji, które jeśli wygrają w głosowaniu, będą zrealizowane w przyszłym roku. Wśród projektów znajdziemy kilka placów zabaw, parkingi, nowe trasy przejazdowe czy plany rozbudowy ścieżek pieszych lub rowerowych. Nie brakuje również wydarzeń rozrywkowych, kulturalnych i sportowych. Na liście znajdują się pomysły nietuzinkowe jak choćby montaż „piesuarów”, organizacja turnieju esportowego czy zagospodarowanie nurkowiska.

Jednym z najczęściej komentowanych, jest projekt budowy garaży remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gutkowie. Komentowanych, bowiem obecnie strażacy ochotnicy korzystają z zabytkowego około 100-letniego budynku po byłej oborze… W środku, poza boksem garażowym, znajduje się wyłącznie niewielka świetlica i pomieszczenie sanitarne.

– Obecnie jednostka liczy ok. 55 członków czynnych, dysponuje czterema samochodami ratowniczo-gaśniczymi, łodzią ratowniczą oraz dużą ilością innego drobnego sprzętu ratowniczego, który z racji braku miejsca często jest przechowywany na prywatnych posesjach członków OSP – mówią strażacy z OSP Gutkowo. Jak przyznają, podczas wyjazdu na akcję ratowniczą, minimalna przestrzeń jaką dysponują, znacznie utrudnia przygotowanie się do wyjazdu. – Realizacja projektu budowy garaży w znaczny sposób usprawni funkcjonowanie jednostki – zapewniają.

Jeżeli urny w Waszych punktach do głosowania są już pełne, dajcie znać.Komisyjnie zabierzemy karty, nakleimy nowe banderole i będziemy czekać na kolejne głosy 🙂

Opublikowany przez Olsztyński Budżet Obywatelski na 2 października 2017

Wybór projektów tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego jest ogromny, zatem każdy z pewnością znajdzie coś na co warto oddać swój głos! SPRAWDŹ LISTĘ!

Reklama
PODZIEL SIĘ