ROBERT LEWANDOWSKI ZBUDUJE LUKSUSOWĄ RESTAURACJĘ W GIŻYCKU?

0

Czy znakomity polski piłkarz Robert Lewandowski zbuduje w Giżycku restaurację na wodzie? Rozmowy w tej sprawie trwają, miasto szacuje już pierwsze zyski z tego tytułu. Początkiem było zwołanie na wniosek burmistrza nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. 

Inwestorem ma być spółka „Nowe Mazury 8”, w której 34 udziały ma Robert Lewandowski. Pomysł nie jest nowy, bo już przed rokiem mówiono w Giżycku o budowie restauracji w pobliżu plaży miejskiej.

–  Ostatecznie zwróciłem się do wojewody z prośbą o pilne rozstrzygniecie spornych kwestii, ponieważ zbliża się termin składania dokumentacji związanej z dofinansowaniem. Pilne rozstrzygnięcie jest ważne dla wszystkich stron, ale przede wszystkim dla inwestora – informuje Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

Radni na sesji podjęli uchwałę, która otworzyła możliwość zawarcia umowy z inwestorem na dzierżawę ok. 40 m kw opaski mola. Miasto otrzyma czynsz w wysokości 25 000 zł + vat. Pozostała część restauracji – czyli ok. 900 m kw. znajdzie się na terenie jeziora Niegocin.

Przed nami niewątpliwie otwiera się wielka szansa. Nie jest tajemnicą, że Robert Lewandowski nabył w okolicy już pewne nieruchomości. Oby zamiary Spółki się ziściły i powstał obiekt będący kołem zamachowym dla naszej plaży… a może nawet całego miasta  – mówi burmistrz Iwaszkiewicz.

Robert Lewandowski ma posiadłość na Mazurach. W Stanclewie koło Biskupca spędzał tegoroczne wakacje.

 

Reklama
PODZIEL SIĘ