PSL PROPONUJE KOMPROMIS WS. HANDLU W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA

0

Polskie Stronnictwo Ludowe wysunęło swoją propozycję dotyczącą handlu w niedzielę i święta. Ludowcy proponują kompromis, czyli sklepy czynne tylko przez kilka godzin, a reszta dnia dla rodziny. – Uważamy, że to najbardziej zdroworozsądkowe wyjście z sytuacji – Urszula Pasławska. wyjaśnia wiceprezes PSL.

Kwestia handlu w niedzielę i święta od dłuższego czasu jest powodem ożywionych dyskusji. Zwolennicy wprowadzenia zakazu, swoje stanowisko uzasadniają tym, że pracownicy handlu też powinni mieć wolne i spędzać ten czas z rodzinami. Przeciwnicy zaś uważają, że zakaz będzie łamaniem gospodarczej i może doprowadzić do zwolnień w branży handlowej.

Zwolennikiem kompromisu jest Polskie Stronnictwo Ludowe, którego rozwiązanie zakłada, że sklepy są otwarte w niedzielę i święta do godz. 13, zaś reszta dnia przeznaczona jest dla rodziny. Ludowcy chcą również ograniczenia handlu w Wigilię i Wielki Piątek.

– Decyzja jest w rękach parlamentarzystów, którzy będą debatować, godząc w ten sposób racje wszystkich stron. Uważamy, że to najbardziej zdroworozsądkowe wyjście z sytuacji – mówi Urszula Pasławska.

Reklama
PODZIEL SIĘ