CZARNY WTOREK W OLSZTYNIE. STRAJKUJĄCY ZBIORĄ SIĘ NA PLACU POD RATUSZEM

0

Dziś (3 października) kilkudziesięciu miastach zarówno w Polsce jak i Europie, odbędzie się strajk kobiet – „Czarny Wtorek”. Swój sprzeciw wobec planów prawicy ograniczających prawa kobiet wyrażą również mieszkanki Olsztyna i naszego regionu, które dziś zbiorą się na placu pod olsztyńskim ratuszem.

Dokładnie rok temu w „Czarny Poniedziałek” – dzień Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – blisko 250 tys. osób wyszło na ulicę około 200 miast w Polsce i za granicą. W samym tylko Olsztynie, swój sprzeciw wobec procedowanemu przez Sejm projektowi całkowitego zakazu aborcji, wyraziło wówczas 7 tys. osób.

W rocznicę pierwszego „Czarnego Protestu”, strajkujący ponownie wyjdą na ulice dziesiątek miast. Wychodzimy na Wielką Zbiórkę – zbieramy się i zbieramy podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017. Na przekór wszystkiemu. Właśnie teraz, w tych czarnych czasach. Niech nas zobaczą, niech nas usłyszą, niech widzą, że się nie boimy. Że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Że nigdy nie tracimy wiary i nigdy się nie poddajemy – mówią organizatorzy strajku w Olsztynie.

W stolicy regionu, protest rozpocznie się o godz. 16 na placu pod ratuszem.

Opublikowany przez Małgorzata Matuszewska-Boruc na 30 września 2017

 


Reklama
PODZIEL SIĘ