POLICJANCI POWSTRZYMALI 30-LATKĘ PRZED SKOKIEM Z DACHU

0

W sobotę (9 września) policjanci z Węgorzewa otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która chciała skoczyć z dachu. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji, funkcjonariusze powstrzymali 30-latkę przed skokiem.

W ubiegłą sobotę policjanci z Węgorzewa otrzymali zgłoszenie, że na dachu jednego z budynków znajduje się kobieta, która prawdopodobnie zamierza z niego skoczyć. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji. 30-latka krzyczała, że jeśli ktoś wejdzie do budynku to skoczy z dachu.

– Policjanci na początku negocjowali z kobietą, aby zapobiec takiej sytuacji. Następnie wykorzystali moment, gdy straż pożarna rozkładała poduszkę powietrzną i wbiegli na strych budynku. Tam policjant wraz ze strażakiem przez wyłaz dachowy chwycili kobietę uniemożliwiając jej zrealizowanie zamierzonego celu – relacjonuje zdarzenie rzecznik KPP w Węgorzewie.

Jak się okazało, kobieta znajdowała się pod wpływem alkoholu. Kobietę przekazano pod opiekę służbom medycznym, skąd trafiła do specjalistycznego szpitala na obserwacje.

Węgorzewscy policjanci, którzy brali udział w działaniach mają satysfakcję, że doskonale wywiązali się ze swoich obowiązków, a dzięki swojemu zaangażowaniu oraz szybkości działania, świetnie wykonali najważniejsze zadanie w służbie – uratowali ludzkie życie.

Na zdjęciu: st. asp. Andrzej Goliński i mł. asp. Łukasz Debłowski

Reklama
PODZIEL SIĘ