SKUTKI REFORMY EDUKACJI. W RUSI TAK WYGLĄDA POKÓJ NAUCZYCIELSKI

0

To nie żart. Jutro do tego kontenera wprowadzą się nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rusi k. Olsztyna. Wszystko przez przepełnienie w szkole. Przez siódme klasy i trzy I klasy dzieci jest więcej niż możliwości placówki. Dlatego dotychczasowy pokój nauczycielski trzeba było zamienić w salę dla uczniów. 

– Dzieci są dla nas najważniejsze, one muszą mieć komfortowe warunki, my nauczyciele nie jesteśmy najważniejsi, jakoś damy sobie radę – mówi nam Marek Kotliński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rusi.

Stan ten nie potrwa jednak długo. W Bartągu dobiega końca budowa nowej szkoły, do której na początku przyszłego roku przeniosą się uczniowie klas I-III. Będzie tam świetlica o powierzchni 200 metrów kwadratowych, parking dla nauczycieli i rodziców i więcej nowoczesnych pracowni.

O komentarz do sytuacji w regionie prosiliśmy kuratorium oświaty. Rzeczniczka Marka Krzysztofa Nowackiego oznajmiła, że w tym miesiącu warmińsko-mazurski kurator oświaty nie znajdzie czasu na rozmowę z naszą redakcją. Cierpliwie czekamy na 15 minut dla ReTV i prosimy Państwa o przesyłanie pytań do kuratora na kontakt@retv.pl 

Reklama
PODZIEL SIĘ